Автоматичне пожежогасіння, сповіщення про пожежу, пожежна та охоронна сигналізація, відеоспостереження, контроль доступу.
 

ТОВ "Галеон" м. Київ
тел/факс (044) 455-78-35
mob (063) 353 6900

Автоматичне пожежогасіння.

 

- Автоматичне пожежогасіння

- Пожежна сигналізація

- Сповіщення про пожежу та озвучування приміщень

- Димовидалення

- Охоронна сигнализація

- Відеоспостереження

- Контроль доступу

- Відео та аудіо переговорні пристрої (домофон)

- Телефонізація та міні-АТС

- Комп'ютерні мережі

- Диспетчеризація

- Контроль загазованості приміщень

 

Яндекс.Метрика

    Пожежне встаткування призначене для запобігання, обмеження поширення, гасіння пожежі, а також захисту від пожежі людей і матеріальних цінностей.


Одним із самих надійних засобів для рішення цих завдань є системи автоматичного пожежогасіння, які на відміну від систем ручного пожежогасіння й систем, керованих оператором, приводяться в дію пожежною автоматикою за об'єктивними показниками й забезпечують оперативне гасіння вогнища загоряння без участі людини.

НЕОБХІДНІСТЬ УСТАНОВКИ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО ПОЖЕЖОГАСІННЯ

 Порядок і необхідність установки автоматичного пожежогасіння регламентується нормативними документами. В обов'язковому порядку системами автоматичного пожежогасіння обладнаються серверні кімнати, архіви й інші приміщення для зберігання й обробки інформації, автостоянки закритого типу (підземні й надземні при 2-х поверхах і вище), а також складські приміщення, торговельні зали, ремонтні майстерні й інші виробничі й невиробничі приміщення, залежно від займаної ними площі й характеру збережених матеріалів.

    КЛАСИФІКАЦІЯ СИСТЕМ АВТОМАТИЧНОГО ПОЖЕЖОГАСІННЯ

Конструктивно автоматичні установки пожежогасіння складаються з резервуарів наповнених необхідною кількістю вогнегасної речовини, пристроїв керування й контролю, системи трубопроводів і насадок-розпилювачів. Кількість розпилювачів, довжини трубопроводів й обсяг ємностей для вогнегасної речовини визначаються ретельними розрахунками.

Підрозділяються системи автоматичного пожежогасіння, насамперед, по використанню вогнегасної  речовині:

  • газове пожежогасіння (CO2, аргон, азот, фреони);

  • водяне пожежогасіння (вода);

  • пінне пожежогасіння та водо-пінне пожежогасіння (вода з піноутворювачем);

  • порошкове пожежогасіння (порошки спеціального хімічного складу);

  • аерозольні системи пожежогасіння (подібні до порошків, але частки на порядок менше по розмірах);

  • системи тонкодисперсної води (тонкорозпиленої води).

  ВОДЯНІ УСТАНОВКИ

"Водяні" установки ділять на спринклерні, призначені для локального гасіння пожеж, і дренчерні - для гасіння по всій території або її частині. Спринклерні установки включаються при підвищенні температури, при цьому струмінь розпиленої води подається в безпосередній близькості від вогнища пожежі. Вузли керування цих установок бувають "сухого" типу - для неопалюваних об'єктів, і "мокрого" - для приміщень, температура в які протягом року не опускається нижче 0 градусів С.

Автоматическое водяное пожаротушение

Спринклерні установки за своєю специфікою - низької чутливості й незалежності (повної або часткової) від пожежної сигналізації - більше ефективні для захисту приміщень, пожежа в які, швидше за все, буде розвиватися швидко, з інтенсивним тепловиділенням (дерев'яне приміщення й ін.). Зовні зрошувачі досить різноманітні, що дозволяє використати їх у різних інтер'єрах.

Дренчерні системи "працюють" по команді від сповіщувача, що дозволяє ліквідувати пожежу на більше ранній стадії розвитку.

Порівняно недавно на ринку з'явилися установки пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Дрібні її часточки володіють високою проникаючою й димоосідаючою здатністю, що підсилює вогнегасний ефект. Одержують тонкорозпилену воду за рахунок значного підвищення тиску на розпилювачах, перегріву води й інших засобів.

        Загальним недоліком установок уважається те, що на місце пожежі подається така кількість води, що наносить приміщенню збиток, іноді порівнянний з наслідками пожежі.

   Установки порошкового пожежогасіння

Автоматическое порошковое пожаротушениеУстановки порошкового пожежогасіння використовують у якості вогнегасної речовини  спеціальний порошок. Установки працюють як по команді пожежної сигналізації, так і в автономному режимі. У першому випадку час подачі вогнегасної речовини на всю захищувану територію, що, не перевищує 30-35 секунд після виявлення небезпеки. Автономні установки найчастіше викидають разовий заряд порошку й гасять пожежу на початковій стадії в локальній зоні, для спрацьовування їм потрібно "дочекатися" підвищення температури навколишнього середовища.

Сучасні порошки припустимо зберігати й застосовувати при температурах до -50 градусів З, вони не токсичні, мало агресивні, досить дешеві й зручні в обігу. Єдиний недолік порошків - злежування й обмежений у зв'язку із цим строк зберігання. Крім того, при подачі порошку в зону пожежі не виключена повна втрата видимості, тому люди із приміщення повинні бути завчасно евакуйовані

  Установки газового пожежогасіння

Автоматичесоке газовое пожаротушениеУ якості вогнегасної речовини останнім часом всі частіше використовуються сучасні хладони, газовий склад "Інерген" й інші гази, що утворюють середовище, придатне для дихання під час евакуації людей (проте при великій концентрації речовини людей необхідно евакуювати). Технологія гасіння газом вимагає, щоб приміщення було герметично закрите. При зберіганні газу необхідний температурний режим, що щадить, і контроль за витоком, щоб у потрібний момент балони не виявилися порожніми.

 

  Установки аерозольного пожежогасіння

Автоматическое порошковое пожаротушениеУ якості вогнегасної речовини використовують тонкодисперсний порошок, що утвориться в результаті горіння аерозолеутворюючого складу. Їх по зрозумілих причинах не можна застосовувати в приміщеннях вибухонебезпечних категорій. Через підвищення температури, тиску газового середовища й різкого зменшення видимості люди повинні завчасно, ще до включення генератора аерозолю, покинути приміщення. Втім сам по собі аерозоль шкідливого впливу на шкіру людини і його одяг не робить, а його вогнегасна здатність велика.

 

 

 

 

 
   
 
 
Яндекс.Метрика