Диспетчеризація. Шафи автоматики. Автоматичне пожежогасіння, оповіщення про пожежу, охоронна і пожежна сигналізація, відеоспостереження, контроль доступу, димовидалення
 


ТОВ "Галеон" м. Київ
тел/факс (044) 455-78-35
mob (063) 353 6900

Диспетчеризація.
Шкафи автоматики.

 

- Автоматичне пожежогасіння

- Пожежна сигналізація

- Сповіщення про пожежу та озвучування приміщень

- Димовидалення

- Охоронна сигнализація

- Відеоспостереження

- Контроль доступу

- Відео та аудіо переговорні пристрої (домофон)

- Телефонізація та міні-АТС

- Компютерні мережі

- Диспетчеризація

- Контроль загазованості приміщень

 

Яндекс.Метрика

Будь-яке сучасне будівля, будь це житловий будинок, торговий офісний, центр, або спортивна споруда обов'язково містить солідний обсяг інженерного обладнання. Причому число інженерного устаткування безперервно збільшується. Все це відбувається з тієї причини, що з кожним днем ​​неухильно підвищуються уявлення про рівень комфорту під час перебування людини в будівлі.


Сьогодні забезпеченням безпеки, захищеності будівлі від позаштатних ситуацій, а також підтримкою необхідних санітарно-гігієнічних умов, займається безліч різноманітних підсистем інженерного обладнання, які, у свою чергу, характеризуються досить великим набором технологічних параметрів і сигналів управління, потребують цілодобового контролю. Всі ці системи в сукупності утворюють систему життєзабезпечення будівлі.
 

У загальному випадку, подібна система включає в себе наступні підсистеми:
· Кондиціонування і вентиляції повітря (витяжні і припливні системи, центральні кондиціонери, кондиціонери доводчики: регулятори повітряного потоку, теплові завіси);
· Теплопостачання (котельні установки або індивідуальні теплові пункти (ІТП));
· Водопостачання, каналізації, водопідготовки, дренажу (різні станції управління насосами);
· Пожежна та охоронна сигналізації;

·     электроснабжения и электроосвещения (дизель-генераторная установка, трансформаторная подстанция, распределительные устройства, электрообогрев трубопроводов, лотков водостока и воронок, мощные источники бесперебойного питания);

·     лифтовое оборудование;

·     возможны дополнительные подсистемы.

Система диспетчеризації дозволяє спостерігати за роботою представлених підсистем в реальному часі. Диспетчеризація дозволяє контролювати різні процеси, що відбуваються на віддалених об'єктах, змінювати параметри пристроїв, які обслуговують дані об'єкти, а також переглядати протоколи їх роботи. Диспетчеризація охоплює інформаційні системи, що включають бази даних підприємства і (або) обладнання.

  Для збору і подальшої обробки даних використовуються програмовані контролери, що підтримують різноманітні стандарти передачі даних. Такі контролери працюють в двох режимах: незалежному, без зовнішнього управління і залежному, спільно з центральним пультом управління.

Система диспетчеризації інженерних об'єктів буває двох типів:

·     локальна;

·     Віддалена.

Локальна диспетчеризація дозволяє передавати технологічні дані як від однієї, так і від декількох інженерних систем на комп'ютер оператора (пункт диспетчеризації). У даному випадку ми маємо замкнуту систему, тобто обладнання і пульт управління розміщені на одному об'єкті або в одній будівлі. Найчастіше локальну диспетчеризацію називають автоматизацією.

Дистанційна диспетчеризація дозволяє здійснювати передачу параметрів від однієї або декількох автоматизованих систем з територіально віддалених об'єктів на центральну станцію диспетчеризації, за допомогою різних каналів передачі даних. Дистанційна диспетчеризація може застосовується для об'єднання декількох будівель, що мають локальну диспетчеризацію.

 Стандартна система диспетчеризації складається з шаф автоматики (ША) і диспетчерського пункту. У свою чергу шафа автоматики вміщає в себе вільно програмований контролер, оснащений модулями вводу-виводу, який забезпечує функції управління, а також збору даних з певного інженерного обладнання.

    Розташування та кількість шаф автоматики визначається для кожної будівлі окремо, і, в основному, залежить від його планування і місця установки технологічного обладнання. Найбільш вдалий варіант установки шаф автоматики в безпосередній близькості від інженерного обладнання.

     Найчастіше, шафи автоматики комплектуються як за топологическому, так і за функціональним принципом. Топологічний принцип базується на твердженні "контролюю все, що поруч". Зате функціональний принцип розташування дозволяє одному ША обробляти сигнали або з одного агрегату, або з групи однотипних пристроїв..

   Функціональний підхід трохи дорожче топологічного. Однак він буває просто необхідний на великих об'єктах, в тому випадку, якщо обслуговуючий персонал поділений на незалежні експлуатаційні служби, які відповідно до встановленого регламентом мають право обслуговувати тільки свої підсистеми.

   Поряд з представленими вище підходами є можливість управління життєво важливими вузлами будівлі за допомогою резервування керуючих та інформаційних каналів модулів вводу-виводу (в середньому 10 - 20% запасу), також можлива установка окремих контролерів на кожний агрегат системи.

     Диспетчерський пункт вміщає в себе один персональний комп'ютер, оснащений спеціалізованим програмним забезпеченням. Усі контролери ША пов'язані з комп'ютером диспетчера через локальну технологічну мережу (ЛТС). Топологія подібної мережі не має обмежень, вона прямо залежить від умов найбільш економічної прокладки кабелем. Кількість сегментів в мережі, а також число підключаються контролерів практично не обмежена.

 

 

 

 
   
 
 
Яндекс.Метрика